V Opavě jsme nepřekvapili.

V rámci třetího kola Kooperativa NBL zajížděla SLUNETA na palubovku vicemistra BK Opava. Trenér Pištěcký už měl k dispozici náhradu za zraněného Thompsona, je jím Kanaďan Payen-Boucard Guillaume, jenž je u nás na dvoutýdenní try-out.

Pojďme se ale podívat, jak se našim borcům vedlo a rovnou dodáváme, že na vstup do zápasu asi nebudou rádi vzpomínat. Naši hráči jakoby zůstali sedět ještě v dodávkách, ale nechali se na začátku zaskočit domácími a ti prvotní sérií 15-0 vlastně rozhodli o osudu utkání, protože paradoxně takový byl i konečný rozdíl ve skóre. Naši hráči se sice probudili a do konce první čtvrtiny stáhli ztrátu na 30:15, ale proti takto zkušenému celku jako jsou Slezané, se taková ztráta dohání hodně těžce.

Ve druhé čtvrtině se hra už trochu zlepšila, ale začaly se nám kupit ztráty míče, těch jsme nakonec nasbírali 21, a s tímto číslem se opravdu na venkovním hřišti vyhrávat nedá. I přesto však poločasový výsledek 50:37 dával naději do druhé půle. Ale třetí čtvrtka byla opět plná našich ztrát, které soupeř nemilosrdně trestal. Domácí trenér Czudek mohl spoléhat na širší rotaci hráčů, oproti tomu my jsme čelili opavské síle v malé, sedmičlenné rotaci, z které pět hráčů mělo téměř 30 odehraných minut.

Naši hráči sice přeskákali domácí na doskoku 51 – 41, ale i to bylo málo. Špatný vstup do zápasu v kombinaci s 21 ztrátami zapříčinil konečnou porážku 94:79. Malou náplastí na porážce je double-double Ládi Pecky za 10 bodů a 11 doskoků.

Napravit chuť si může Tonda Pištěcký a spol. už ve středu, kdy budeme v rámci Alpe Adria Cup hostit polský tým z Gliwic.

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 18:00 94:79 (30:15 50:37 73:54)

Body domácí: Šiřina 20, Bujnoch 14, Klečka a Zbránek po 12, Švandrlík 11, Kouřil 9, Kvapil 8, Gniadek a Jurečka po 4
Body hosté: Šotnar 15, Stevanovic 14, Svejcar 13, Houška 11, Pecka 10, Šteffel 8, Wisseh 5, Šmíd 3
Trojky: 32/12 – 26/10
Trestné hody: 23/14 -  22/13
Doskoky: 41 - 51
Osobní chyby: 23 - 25